Překážkářka Jíchová postoupila na ME do finále, zároveň splnila ostrý limit pro účast na olympijských hrách

Překážkářka Nikoleta Jíchová postoupila na atletickém mistrovství Evropy do finále běhu na 400 metrů. Navíc si časem 54.59 vteřiny vytvořila osobní rekord a zároveň splnila ostrý limit pro účast na olympijských hrách v Paříži. Finále je v Římě na programu v úterý ve 21.18 hodin.

Závodnice armádního klubu Dukla skončila v semifinálové bitvě druhá za suverénní Nizozemkou Femke Bolovou. V cíli zářila štěstím. ,,Mám obrovskou radost. Samotný běh mi tolik nevyšel. Měla jsem tam zaváhání. Při náběhu do cílové rovinky jsem cítila, že na tom pozičně nejsem moc dobře. Řekla jsem si, že to bude teď nebo nikdy. A bylo to teď. Věřím si. Rozhodně tady mám ještě co ukázat,“ usmívala se při rozhovoru pro Českou televizi.

Ve finiši nestačila pouze na Bolovou. ,,Sil bylo dost. Díky patří trenérovi, který formu takhle skvěle načasoval. Děkuji i všem, co mě podporují a fandí. Hlavně rodině a příteli, jenž tady nemůže být a stresuje se doma v Praze na gauči,“ poznamenala  s dojetím třiadvacetiletá blondýna.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení