Vodní slalomářka Martina Satková slaví po týdnu další velký úspěch ve světovém poháru. Po stříbru v Troji si tentokrát vyjela bronz v Augsburgu. Od stříbra ji navíc dělila pouhá setina. Z vítězství se radovala Australanka Jessica Foxová.
Satková proklouzla do finále jen tak tak. V kvalifikaci si připsala dva trestné šťouchy a skončila na předposlední postupové pozici. Ve finále ale zajela čistě a dlouho byl její čas nad síly soupeřek. Nakonec ji předstihly pouze Španělka Nuria Villarublová a famózní Australanka Jessica Foxová, která zvítězila i s dvouvteřinovou penalizací.
„Jsem nadšená, protože to je v Augsburgu moje první medaile. Finále bylo velmi napínavé. Tím, že jsem jela hned na začátku, tak jsem dlouho čekala na další soupeřky a byla nervózní. Ke stříbru scházelo opravdu málo. Pódium ale beru všemi deseti. Vyhrála Jessica, které se pokloním ráda,“ poznamenala sedmadvacetiletá singlířka ASC Dukla po závodě. Z třetího podniku elitního seriálu má už druhou medaili, čehož si nesmírně cení. „Každý závod je jiný. Samozřejmě budu dělat všechno pro to, abych si formu udržela a na blížícím se mistrovství světa se mi dařilo. V našem sportu je to hodně proměnlivé. Budu doufat, že to, co děláme, bude fungovat dál,“ přála si.
TEXT: ASC Dukla/pk
FOTO: Jure Lenarčič


















































































