O nás

Armádní sportovní centrum DUKLA je resortním sportovním centrem Ministerstva obrany ČR, jehož úkolem je příprava vybraných sportovců ke státní a resortní sportovní reprezentaci.

ASC DUKLA

Od roku 1993, kdy vznikla samostatná Armáda České republiky, se změnilo z vojenského sportovního útvaru v profesionální evropský resortní klub, jehož nejlepší sportovci-medailisté jsou vojáky z povolání.

Vrcholový sport v Dukle je zaměřen na zabezpečení státní a resortní sportovní reprezentace České republiky. Jeho hlavním úkolem je vytvářet podmínky pro sportovní přípravu na vrcholné světové soutěže – olympijské hry, mistrovství světa, mistrovství Evropy a další významné soutěže.

V současné době ASC DUKLA zabezpečuje přípravu například nejlepších českých atletů, cyklistů, kanoistů, lyžařů, moderních pětibojařů, parašutistů, sportovních střelců, veslařů a vodních slalomářů. V systému armádního vrcholového sportu, v příspěvkových organizacích, je rovněž zabezpečována příprava nejlepších házenkářů a volejbalistů.

Historie

Předchůdce Armádní tělovýchovný klub (ATK) byl ustaven 1. října 1948, od roku 1953 do 1956 závodili armádní sportovci pod znakem Ústřední dům armády (ÚDA Praha) a od 1. října 1956 byl zaveden pro všechna armádní družstva jednotný název DUKLA.

V systému armádního vrcholového sportu vyrostly nejvýznamnější osobnosti československého a českého sportu. Řada z nich patřila a patří mezi světové sportovní velikány jako Emil Zátopek, Josef Masopust, Jan Železný, Štěpánka Hilgertová, Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, David Kostelecký, Barbora Špotáková, Jaroslav Kulhavý, David Svoboda, Eva Samková, Ester Ledecká a další. Rudožlutý dres s logem Dukly nosilo 32 olympijských vítězů, stovky mistrů světa a Evropy a tisíce mistrů republiky.

Historie medailí

 

© 2019 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková