Fišerová na olympiádě v Paříži kayakcross nepojede, rozhodla finálová diskvalifikace Terezy Kneblové

Smutně skončily pro české barvy závěrečné závody v kayakcrossu na Světovém poháru v pražské Troji. Domácím vodákům se nepodařilo vybojovat další místo pro olympijské hry v Paříži ani mezi muži, ani mezi ženami.

Přitom Tereza Fišerová se po finálovém závodě žen radovala spolu s Terezou Kneblovou, kterou ale krátce po projetí cílem na první pozici rozhodčí diskvalifikovali za neprojetí šesté branky. Tím pádem obsadila čtvrtou příčku, přičemž místo pro Paříž vybojovaly jen tři první závodnice. Závodnice armádního sportovního klubu Fišerová vyhrála osmifinálovou jízdu, ale ve čtvrtfinále vypadla. Naopak dál šly Kneblová a Veronika Vojtová. V semifinále uspěla Kneblová, ale finálovou radost jí i Fišerové zkazili přísní rozhodčí.

„Start ve čtvrtfinále mi vůbec nevyšel. Snažila jsem se poté zrychlit a to přinášelo chyby. Nyní budu sledovat další jízdy ze břehu a holkám budu držet palce,“ říkala po svém vypadnutí Tereza Fišerová. Po finále se krátce radovala, ale…

„Když se člověk raduje, je nadšen, ale po dvou minutách je to jinak, je to fakt ošklivé. Já byla ve stresu na břehu více jak na vodě. Tereza jela krásně, bojovala a ve chvíli kdy to rozhodčí dali zpětně, tak to je to nejhorší, co může být. Držím se, nechci brečet na veřejnosti a rychle odtud chci zmizet. Je to smutný, člověk bojuje, ale asi to tak mělo být,“ dodala Tereza Fišerová.

TEXT: ASC Dukla/jc

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

 

Pokračujte ve čtení