Müller si v rámci extraligy posunul osobní rekord na čtyřstovce. Na stýplu se parádním časem blýskl Vích

Jeden z nejkvalitnějších výkonů předvedl v rámci úvodního kola atletické extraligy běžec Vít Müller. Specialista na překážky zaběhl na Julisce hladkou čtyřstovku za 45,87, čímž si o sedm setin vylepšil osobní rekord a zároveň zaznamenal devátý nejrychlejší čas české historie.

Před týdnem usiloval o postup na olympijské hry se štafetou na Bahamách. Po návratu vstřebal dlouhou cestu i časový posun náramně. Sám tak dobrý výkon nečekal. ,,Jsem za to rád. Chtěl jsem běžet svižně a přežít, což se povedlo,“ poznamenal po závodě pro web Českého svazu atletiky. Kvalitní forma by se podle jeho slov mohla projevit i na překážkách. ,,Minulý rok jsem začínal o desetinu hůř. Po štafetách jsem ještě unavený. Proto si myslím, že by se osobáky daly ještě vylepšit. Chci cílit na olympijský limit 48,70,“ netajil smělé ambice.

Parádním časem 3:36.00 se blýskl rovněž Damián Vích na 3000 metrů překážek. K výbornému výkonu jej popohnal oddílový kolega z Dukly Jáchym Kovář, který byl v cíli pomalejší jen o 2,19 vteřiny, čímž si na stýplu vytvořil osobní rekord.

V kladivářském sektoru se blýskli Volodymyr Myslyvčuk (74,88) i druhý Patrik Hájek (72,95).

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

 

Pokračujte ve čtení