Povedené mistrovství Evropy. Lukostřelkyně Vaněk Vaněčková brala v kategorii reflexní luk 9. místo

Nejlepšího výsledku v kariéře dosáhla na mistrovství Evropy v lukostřelbě Jindřiška Vaněk Vaněčková. V německém Essenu se vešla do elitní desítky, v kategorii reflexní luk skončila v konkurenci 81 závodnic ze 31 zemí na 9. místě.

V kvalifikaci členka armádního klubu Dukla nastřílela 633 bodů ze 720 možných a obsadila 48. pozici. ,,Byl to jeden z mých nejvyšších nástřelů za poslední roky,“ konstatovala před eliminačními boji.

Ty jí vyšly náramně. Nejprve vyřadila svou reprezentační kolegyni Nikolu Lettlovou 6:4, ve druhém kole si poradila s Urškou Cavičovou ze Slovinska rovněž výsledkem 6:4.

V osmifinále Vaněk Vaněčková narazila na Estonku Reenu Parnatovou, která pár dní před šampionátem vystřílela své zemi účastnické místo na olympijské hry v Paříži. ,,Bylo to vyrovnané až do posledního šípu, ale zvládla jsem to,“ těšilo Češku opětovné vítězství 6:4.

Stop pavoukem jí vystavila ve čtvrtfinále až vítězka kvalifikace, Němka Katharina Bauerová. ,,Bohužel jsem nevyužila jejího drobného zaváhání v první sadě, což se ukázalo být zásadní. Celkově z toho bylo deváté místo a nejlepší výsledek v kariéře,“ poznamenala spokojeně česká reprezentantka, která mimo jiné porazila i olympioničku Marii Horáčkovou (17.).

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ČLS

Pokračujte ve čtení