Těsně pod stupni. Kajakář Dostál při Světovém poháru v Szegedu projel cílem jako čtvrtý

Vítězná rozjížďka i semifinále. V boji o jednu z medailí na Světovém poháru v Szegedu však kajakář Josef Dostál projel cílem až jako čtvrtý. K bronzu mu ve finále na kilometrové trati scházelo pouhých 66 setin vteřiny.

Ze suverénního vítězství se radoval Maďar Balint Kopasz, na druhém místě finišoval jeho krajan Adam Varga. I český reprezentant se v závěru tlačil na medailovou pozici, bronzového Portugalce Fernanda Pimentu už ale nepředstihl.

Závodník armádního klubu Dukla možná doplatil na opatrnější začátek, tempo nechtěl přepálit. ,,Musím si to celé zanalyzovat. Po startu jsem chtěl jet pomaleji. Trošku mě tam rozčiloval Balint, který ujel. Držel jsem si alespoň Pimentu. V závěru jsem do toho dal všechno, i když jsem tušil, že to na pódium stačit nebude,“ konstatoval po závodě čtyřnásobný olympijský medailista.

Do karet mu nehrál ani vítr, jež foukal do zad. Dostál má v oblibě opačné podmínky. ,,Mírný vítr do zad mi nevadí. Ten dnešní, to už bylo moc. Před cílem jsem trošku padal, i kvůli větším vlnám. Čtvrté místo ale beru. Bylo vidět, že mohu soupeřit s těmi nejlepšími. Jedná se o dobrý ukazatel směrem k Paříži,“  poznamenal s optimismem.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení