Jubilejní Memoriál Josefa Odložila láká na hvězdy Dukly i kvalitní zahraniční konkurenci

V pondělí 5. června se Juliska stane dějištěm tradičního atletického svátku. Memoriál Josefa Odložila napíše svou jubilejní kapitolu, bude se konat již potřicáté! Stejně jako v předešlých ročnících ozdobí i ten letošní start domácí elity i kvalitní zahraniční konkurence.

V hlavním bloku (začne v 17.00) bronzového mítinku World Athletics Continental Tour je zařazeno 17 disciplín (10 pro muže, 7 pro ženy).

Z borců Dukly přitahuje největší pozornost stříbrný olympijský medailista z Tokia v hodu oštěpem Jakub Vadlejch, jenž při dvou letošních startech vždy přehodil hranici 88 metrů. První závody za sebou mají i oštěpařky. Jejich soutěž proběhne už potřetí jako Memoriál Dany Zátopkové. Prvenství z loňska obhajuje Nikola Ogrodníková. ,,Že se hází na počest paní Zátopkové, pro mě hodně znamená. Člověk nechce prohrát,“ řekla na rovinu dvaatřicetiletá atletka. Cestu za třetím triumfem jí budou chtít ztížit její tréninkové kolegyně Irena Gillarová a Nikol Tabačková. Největší rivalkou by pak měla být Sara Kolaková z Chorvatska, olympijská vítězka z Ria 2016.

Hlavní disciplínou bude již tradičně běh na 1500 metrů, v němž Josef Odložil získal na OH 1964 v Tokiu stříbrnou medaili. Pořadím na čelních pozicích by rád zamíchal i Jan Friš, jenž nedávno slavil vítězství v řecké Chanii.

Tamtéž uspěla na 400 m překážek Nikoleta Jíchová a podobné choutky má i před pondělním závodem. Pořádná bitva se dá očekávat na hladké čtyřstovce, kde do startovních bloků zaklekne hvězda armádního klubu Pavel Maslák. Napínavou podívanou slibují i hladká stovka, koule či dálka.

Součástí Memoriálu Josefa Odložila bude i bohatý předprogram. Od 13.15 proběhnou žákovské závody ,,O pohár pražského primátora“. V 15.00 odstartuje Dukla mítink, v jehož závěru se fanoušci mohou těšit na atraktivní mužské a ženské štafety na 4×100 metrů.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

 

Pokračujte ve čtení