Co předvede Vadlejch po měsíční pauze? Mám snový začátek sezony, říká oštěpař před Memoriálem Josefa Odložila

Jakub Vadlejch je v úvodu sezony ve výborné formě. Na prvních dvou závodech hodil přes 88 metrů a v pondělí 5. června ho čeká oblíbený Memoriál Josefa Odložila, kde dosud slavil pět triumfů.

„Mám snový začátek sezony. Loni jsem měl sice v této době už na kontě devadesátku, ale ve druhém závodě jsem hodil jen 83 metrů. Teď mám dva závody za 88 metrů a ze dvanácti pokusů jsem zatím nehodil žádný pod třiaosmdesát. Nevím, jestli se mi to někdy ve dvou závodech za sebou takhle povedlo,“ ohlédl se za výkony při triumfu v Jihoafrické republice a druhém místě na Diamantové lize.

Od startu v Dauhá uplynul už měsíc. Proč byla přestávka tak dlouhá? „Za normálních okolností bych vstoupil do sezony asi až teď, ale květnu nebyly kromě Diamantové ligy skoro žádné závody. A Dauhá by zase bylo škoda vynechat, protože se tam hází skvěle. Pauzu jsme pak se skupinou Jana Železného vyplnili pobytem v Turecku. Myslím, že se soustředění povedlo a tělo teď oštěp vystřelí hodně daleko,“ prohlásil medailista z loňského mistrovství světa i evropského šampionátu.

Pořadatelé Odložilova memoriálu umožní oštěpařům vybrat si několik hodin před závodem jeden ze dvou sektorů. Konečné slovo mají mít právě Vadlejch se Železným. „Něco takového se děje málokde. Na Diamantových ligách vůbec, tam je všechno předem dané. To spíš ve Skandinávii, kde chtějí, aby se házelo co nejdál,“ poznamenal stříbrný z tokijské olympiády.

Vadlejchovi se v poslední době daří i proto, že se vyvaroval zranění. „Být bez zdravotních potíží je výhoda. Cítím, že mám formu na daleké hody. Pokud se mi bude ideálně dařit i dál, tak se můžu měřit se všemi a třeba i vyhrát mistrovství světa v Budapešti.“

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení