Dvě šestá místa v kajaku. Fišerová a Krejčí jsou s výsledky z Augsburgu spokojeni, i když každý asi jinak

Vodní slalomáři Dukly Brandýs nad Labem vstoupili do prvního díl světového poháru v německém Augsburgu shodným umístěním. Kajakáři Tereza Fišerová a Jakub Krejčí obsadili ve finále šestá místa.

„Neklouzalo mi to, jak bych si představovala,“ říkala pětadvacetiletá Tereza Fišerová v nahrávce pro média. „První třetina ušla, ale pak jsem ztratila nějaké vteřiny a ještě jsem do toho šťouchla. To byly hlavní problémy, ale vlastně jsem spokojená, že jsem šestá,“ říkala s úsměvem, ale zároveň trochu hořkosladce obojživelnice, která v pátek zvládala i kvalifikaci na siglu.

„Neřekla bych, že by mi došly síly. Ke konci finále jsem sice cítila, že mám ztuhlejší ruce, ale myslím, že na výkon to nemělo vliv. Tam šlo spíš o technické věci a trošičku i o hlavu,“ poznamenala.

Krejčí si odbyl úspěšnou premiéru v kategorii dospělých. „Jsem rád, že jsem se dostal do finále. Bohužel to nebylo tak hezký, jako jízdy předtím, kdy mi to víc odsejpalo. Asi jsem byl už unavený. O jednom šťouchu vím, o druhém ne,“ vykládal jednadvacetiletý nováček reprezentace.

Z prvního finále na SP v kariéře prý nervózní nebyl. „To ne, ale celkově jsem spokojený. Finále ve světovém poháru se počítá,“ dodal.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení