Družstvo skeetařů s Nýdrlem a Prokopem v sestavě slaví stříbro na mistrovství Evropy! Ženy jsou čtvrté

Čeští brokaři v disciplíně skeet se v Osijeku na mistrovství Evropy radují ze stříbrných medailí! Tým ve složení Tomáš Nýdrle, Radek Prokop (oba Dukla) a Jakub Tomeček (Olymp) nestačil ve finále pouze na Italy (4:6). Výborně si vedly také ženy v sestavě s duklačkou Martinou Kučerovou, v duelu o 3. místo ale bohužel podlehly Velké Británii 0:6.

Muži dokázali vyhrát náročnou kvalifikaci, k čemuž jim pomohla skvělá závěrečná položka, kdy sestřelili všech 75 terčů. Obdiv zaslouží především Tomáš Nýdrle, jenž absolvoval v součtu s individuálním závodem a mixem už čtvrtý soutěžní den v řadě. ,,O fyzickou stránku tolik nejde. Člověk je už ale vykoukaný, musím si odpočinout a snad to zvládnu,“ říkal čtyřiatřicetiletý reprezentant poté, co v úterý odpoledne získal s Kučerovou nečekané stříbro v soutěži smíšených dvojic.

Forma vydržela. Těsný souboj o zlato rozhodla chyba Jakuba Tomečka v 5. sérii, v níž však střelci obou zemí čelili technickým problémům s vrhačkami. Více štěstí měla italská trojice Rossetti, Sdruccioli, Cassandro.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA a ASC Dukla

Pokračujte ve čtení