Směr Eugene. Oštěpaře Vadlejcha čeká ve finále Diamantové ligy další souboj s Čoprou

Další pikantní závod slibuje v oštěpařském sektoru sobotní finále Diamantové ligy v americkém Eugene. V dějišti loňského světového šampionátu si Jakub Vadlejch střihne v sezoně již pátý souboj se svým největším rivalem – Níradžem Čoprou z Indie, olympijským vítězem z Tokia.

Vadlejch má letos s Čoprou zápornou bilanci 1:3, ale naposledy jej na konci srpna při mítinku v Curychu porazil. ,,Cítím se dobře, ale už je to přeci jen dlouhé,“ poznamenal před odletem do Spojených států.

Elitní atletický seriál vyhrál v letech 2016 a 2017. Nyní má šanci na třetí triumf. V cestě za co nejlepším výsledkem mu kromě Čopry budou stát Oliver Helander z Finska, Adrian Mardare z Moldavska, Anderson Peters z Grenady a domácí Curtis Thompson. ,,Nebude to lehké. Moc rád bych do nejlepší trojky, jako se mi to letos povedlo v každém závodě,“ přál si dvaatřicetiletý člen armádního klubu Dukla, jenž stále vede letošní tabulky výkonem 89,51 metru ze zlatého mítinku Continental Tour v Turku. Na loňském MS v Eugene bral bronz pokusem dlouhým 88,09 metru. Kam na stejném místě pošle oštěp v sobotu?

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení