Kajakáře Krejčího čeká premiéra na mistrovství světa. Kanál v Lee Valley mu sedí, sní o finále

Je světovým a evropským šampionem v kategorii do 23 let. Brzy se Jakub Krejčí premiérově poměří s kajakářskou elitou také na velké seniorské akci (19. – 24. září). Na mistrovství světa v Lee Valley v Londýně by rád překvapil. ,,Jsem natěšený a také zvědavý, jak takhle náročnou akci zvládnu,“ poznamenal před blížícím se startem.

V dějišti trénuje s českou výpravou od úterý. Trať si pochvaluje. ,,Tenhle kanál patří k mým nejoblíbenějším. Technicky mi sedí, na vodě se bavím. Fyzicky je ale velmi náročný. To jsme s trenérem věděli dopředu, takže bych měl být dobře připraven,“ doufá jedenadvacetiletý talent z armádního klubu Dukla. ,,Hodně bude záležet, kdo silově vydrží i v dolní části. Je to fakt hodně dlouhé.“

V letošní sezoně sbírá cenné zkušenosti ve Světovém poháru po boku Jiřího Prskavce a Víta Přindiše. Zatím nejlepšího výsledku dosáhl v Augsburgu, kde skončil sedmý. V průběžném pořadí seriálu mu po čtyřech závodech patří 9. místo, což jasně ukazuje na příslušnost k absolutní slalomářské špičce. ,,Čeká nás náročný program. Z juniorských šampionátů jsem ale na pořádný zápřah zvyklý, jen aby vydržela forma,“ přeje si.

Krejčí by se o zajímavý výsledek mohl pokusit také v kayak crossu, nové olympijské disciplíně. Při posledním startu v Seu d’Urgell se probil až do semifinále! ,,Snad už jsem se to v té plastové lodi trochu naučil. Protivodné brány jsem konečně začal jezdit krosově a ne slalomářsky. Vyšel mi time trial, sedl jsem na dobrou vlnu a byl z toho tenhle pěkný výsledek. Uvidíme, co předvedu tady.“

V nabité konkurenci by rád obstál. ,,Celá sezona směřuje k tomuto vrcholu. Chtěl bych se probojovat do finále a v něm si jízdu pořádně užít,“ sdělil své touhy.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení