Začíná americké turné. Beranovou čeká zámořská premiéra v parku, kde žijí pumy, medvědi, vlci a kojoti

Po pauze začíná pro běžce na lyžích zaoceánská tour světového poháru. Závodit se bude v kanadském Canmore a americkém Minneapolisu. Na startu budou i závodníci Dukly Liberec Tereza Beranová, Kateřina Janatová, Barbora Antošová, Adam Fellner a Ondřej Černý. Michal Novák ještě není stoprocentně fit a závody vynechá.

Prvně jmenovaná v těchto končinách ještě nezávodila, a tak je na závody natěšená. Nastoupí celkem do tří sprintů a očekávání má velká. „Vážím si toho, že jsme dostali možnost sem odcestovat, a tak chci dobře závodit. V prvním případě pojedeme na olympijské trati z roku 1988,“ uvedla rodačka z Jablonce nad Nisou na webu czech-ski.com.

Má informace, že se závody pojedou poblíž parku, kde žijí pumy, medvědi, vlci a kojoti. „Kdybych tu patnáctku nedojela, tak aspoň víte, kde nastal problém,“ smála se sprinterka, která se v letošní potýkala s covidem.

„Měsíc jsem se nezvedla z postele. Covid mě ochromil a rozhodně jsem nechtěla uspíšit návrat do stopy. Pro sportovce je to těžký průběh. Když znáte tělo, tak víte, že vrátit se bude náročné, bolavé a zdlouhavé. Sportovec musí být obzvlášť trpělivý při cestě zpět,“ vyprávěla pětadvacetiletá lyžařka.

Před cestou do Severní Ameriky se už představila na SP v Oberhofu, kde obsadila 8. místo, a naposledy ji postihl pád ve čtvrtfinále v Gomsu.

„Jelikož se předchozí sprinty podle mého očekávání nepovedly, tak jsem mohla trénovat ještě o něco víc a připravit tělo na zaoceánskou jízdu. I proto zvažuji start v prvním a posledním distančním závodě zámořské štace,“ líčila.

„Moc se těším, mám chuť závodit,“ dodala.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Barbora Reichová

Pokračujte ve čtení