Titul, osobák, ale mírné rozpaky. Ondřej Kopecký očekával v sedmiboji lepší výkon

Roli favorita potvrdil. Všestranný atlet Dukly Praha ovládl o víkendu dvoudenní klání na mistrovství ČR v sedmiboji. V pražské Hale Otakara Jandery nasbíral Ondřej Kopecký 6035 bodů, což stačilo k suverénnímu vítězství, ale jak sám říká, čekal vyšší bodový součet.

Svěřenec Romana Šebrleho získal ve Stromovce třetí halový titul. Kariérní maxim si vylepšil o jedenáct bodů. Plánoval však útok na metu 6100 bodů. „Pocity jsou trochu smíšená. Trochu mě na výšce zradila pata a celkově tyč. Výkony byly dobrý, na těch 6100 bylo. Trochu mě to štve, aly myslím, že to přejde,“ přemítal v rozhovoru na webu atletika.cz.

Vyšel mu první soutěžní den, kdy si vytvořil tři dílčí osobáky a stále živil naději na překonání vysněné hranice. K tomu však potřeboval ve zbývajících třech disciplínách zazávodit na hranici možností. Začal nadějně, když si na překážkách vyrovnal časem 8,02 osobní rekord. V tyči pak se solidní rezervou pokořil 490 cm, ale pětimetrová meta odolala. Tím vzal se své vysněný milník.

Největší radost měl z koule, kterou poslal do vzdálenosti 14,77 metru. „To jsem si přál hodit. Jinak jsem se cítil dobře, jen škoda té výšky a tyčky,“ pokračoval. Ohledně účasti na březnovém halovém mistrovství světa v Glasgow je optimistou, ale není si jistý, jestli do Skotska opravdu zamíří.

„S trenérem jsme propočítávali, kdo tam pojede a kdo účast odřekne, a myslím, že by to mohlo vyjít. Taky však ještě musíme zvážit, jestli by závod na šampionátu byl vhodný vzhledem k letní sezoně. Uvidíme,“ sdělil pětadvacetiletý závodník směrem k létu, kdy jsou na pořadu olympijské hry a před nimi i mistrovství Evropy.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení