Kanoista Minařík při SP v Szegedu na pětistovce pátý, Martin Fuksa kvůli nemoci závody vzdal

Kanoista Jiří Minařík obsadil v závodě Světového poháru v maďarském Szegedu na neolympijské pětistovce 5. místo.

Po vítězném semifinále jednadvacetiletý závodník armádního klubu Dukla možná doufal v atak pódia, nicméně za bronzovou pozicí zaostal o více než dvě vteřiny. ,,Jsem spokojený, i když vím, že to mohlo být lepší. Pětistovka je těsný závod, každý detail dělá velký rozdíl. Jet vedle hvězdného Brazilce pro mě byla čest. Jsem rád, že jsem si s ním mohl zazávodit. Isaquias na trati dominoval, prokázal extratřídu,“ poznamenal při hodnocení Minařík.

Deblkajak Jakub Špicar, Daniel Havel ovládl na olympijské pětistovce finále B a částečně si tak vynahradil zklámání z pátečního nepostupu do bojů o medaile. ,,Vždycky jedeme do posledního záběru. Je to zpravidla velmi vyrovnané, takže ani nevíme, kolikátí v cíli jsme. Trochu jsme cítili nervozitu z obhajování nominace na olympijské hry. Dnes už to tak svázané nebylo,“ říkal po závodě Havel. Jeho parťák nikterak netajil, že i vítězství v malém finále má svou důležitost. ,,Je to odměna. Nemusíme tolik věšet hlavu,“ těšilo ho.

V Szegedu se bohužel vůbec nepředstavil hvězdný kanoista Martin Fuksa. Úřadující světový šampion na kilometrové trati z dějiště kvůli nemoci odcestoval předčasně domů. ,,Martin chytil nějakou virózu. Jeho zdravotní stav se postupně horšil, než lepšil. Jde spíš o preventivní rozhodnutí, aby neriskoval nějakou větší nemoc a komplikace v tréninku,“ sdělil ČTK reprezentační šéftrenér Pavel Hottmar.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: Kanoe.cz

Pokračujte ve čtení