Střelec Kostelecký zazářil v Rabatu. Na Světovém poháru skončil v trapu druhý

Olympijský vítěz v trapu David Kostelecký si do bohaté sbírky úspěchů připsal další. V závodě Světového poháru sportovních střelců v Rabatu obsadil parádní 2. místo. Ve finále nestačil pouze na Maura De Filippise z Itálie.

Před dvěma týdny skončil Kostelecký v úvodním podniku sezony v Káhiře až 27. V kvalifikaci sestřelil jen 115 terčů ze 125. Na vině byly ale především těžké podmínky, kdy střelcům komplikoval situaci silný vítr.

Ani v marocké metropoli to z pohledu brokaře Dukly Hradec Králové nevypadalo po úvodním dni příliš růžově. Ve třech položkách zaznamenal čtyři chyby a figuroval ve druhé desítce průběžného pořadí. Dnes však neminul z padesáti ran ani jednou a do šestičlenného finále vstupoval z první pozice.

Náramně si vedl také v napínavém souboji o medaile. Po 40 ranách zůstal ve hře o prvenství s Italem De Filippisem. Ztrátu jednoho terče už ale nedohnal.

Osmačtyřicetiletý držitel zlata z OH v Pekingu a stříbra z Tokia výkonem potvrdil, že se s ním stále musí počítat. V Rabatu se mu daří, vždyť zde byl před rokem rovněž stříbrný.

Vedlo se i jeho parťákovi z Dukly Pavlu Vaňkovi. Velmi pěkné 9. místo je povzbudivé především z hlediska možné nominace na dubnový podnik v Kataru, kde se bude bojovat o olympijskou místenku do Paříže.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král