Snowboardová královna je zpátky na trůnu! Ledecká zářila při Světovém poháru v Berchtesgadenu

Královna paralelních snowboardových slalomů je zpátky na trůnu. Ester Ledecká vyhrála v této disciplíně s velkou převahou poslední závod sezony Světového poháru v německém Berchtesgadenu.

V týdnu absolvovala členka Dukly úspěšný návrat po zranění ve slovinské Rogle, kde skončila druhá. Dnes už na svahu jednoznačně dominovala. Ve finálové jízdě projela cílem před domácí Ramonou Theresií Hofmeisterovou s náskokem 23 setin vteřiny.

Stejně jako před třemi dny byla Ledecká suverénně nejrychlejší i v kvalifikaci. Ve vyřazovacích bojích však oproti vystoupení ve Slovinsku prokázala mnohem větší jistotu. Postupně vyřadila Švýcarky Gasserovou a Zoggovou, v semifinále Sabine Schöffmannovou z Rakouska, svou přemožitelku z Rogly, a ve finále již zmíněnou Hofmeisterovou.

Trojnásobná olympijská šampionka tím jednoznačně prokázala svoji výjimečnost, vždyť absolvovala v seriálu SP kvůli zranění klíční kosti jen zmíněné dvě zastávky. V Berchtesgadenu se radovala z 21. vítězství v kariéře.

,,Byl to úžasný závod, moc jsem si ho užila. Jsem šťastná, že jsem zpátky,“ pronesla Ledecká v televizním rozhovoru v cílovém prostoru.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: olympijskytym.cz

Pokračujte ve čtení