Razýmová poprvé v sezoně v TOP 10! Na klasické desítce doběhla devátá. Novák na stejné trati patnáctý

Poprvé v sezoně se probojovala do TOP 10! Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová bravurně zvládla intervalový závod Světového poháru ve švédském Falunu, kde na desetikilometrové trati klasickou technikou obsadila výborné 9. místo. Mezi muži byl Michal Novák patnáctý.

Členka armádního klubu Dukla ztratila v cíli na vítěznou Kerttu Niskanenovou z Finska necelých 50 vteřin. V prvním startu od mistrovství světa předvedla skvělý finiš. Na rozdíl od řady soupeřek dokázala zrychlovat. Výsledkem bylo nejlepší umístění od návratu po mateřské dovolené.

,,Falun patří mezi mé nejoblíbenější destinace. Se svým výkonem jsem hodně spokojená. Jelo se mi skvěle, za poslední dva roky jsem neměla pod nohama lepší lyže,“ libovala si jednatřicetiletá Razýmová v nahrávce pro média.

Její oddílová kolegyně Kateřina Janatová obsadila 37. pozici.

Umístění v TOP 15 vybojoval mezi muži velmi dobrým výkonem Michal Novák, který v závěru sezony bojuje o co nejlepší výsledek v celkovém hodnocení Světového poháru (před zítřejším sprintem volnou technikou je devátý – pozn.). Na prvních čtyřech místech se seřadili Norové. Na vítězného Johannese Hösflota Klaeba ztratil šestadvacetiletý rodák z Karlových Varů 57,6 vteřiny.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová