Skokan na lyžích Koudelka chválí nové trenéry. Věřím, že nová sezona bude lepší než minulá, říká

Ve čtyřiatřiceti má znovu velkou chuť do skákání. Roman Koudelka stojí na prahu další sezony a bude chtít navázat na roky, kdy se pravidelně pohyboval na bodovaných příčkách. V letní sezoně se postavil na start několika závodů a pravidelně postupoval do druhých kolo. Spokojený je i s novým trenérským duem u české reprezentace, který tvoří Gaj Trček a Jure Šinkovec ze Slovinska.

„Oceňuju jejich lidský přístup ke každému skokanovi z týmu. Pro mě je výhodou, že jsme generačně podobné ročníky. S Jurem jsem ještě závodil. Líbí se mi, jakou vkládají do své práce profesionalitu, energii a elán. Je to úžasný, a to mi vyhovuje,“ vyprávěl spokojeně závodník Dukly Liberec.

Nezastírá, že ho skoky zase začaly bavit. „Je to tím, že jsme naladění na stejnou vlnu. Věřím, že tahle cesta bude pokračovat co možná nejdéle a jak to jen bude možné,“ přál si skokan na lyžích z Lomnice nad Popelkou. Za dva týdny začíná ve Finsku světový pohár, ale tam Koudelka ještě nenastoupí. „Poprvé se představím začátkem prosince v Lillehammeru. Do Norska určitě pojedu s nějakými cíli, ale před závody nerad něco prozrazuju. Zůstávám stát nohama na zemi a plány si nechávám pro sebe,“ pokračovala dlouholetá česká jednička.

Příprava na sezonu byla dost náročná. „Tím, že máme nové trenéry, tak jsme začali úplně od nuly a zaměřili se hlavně na nájezdové postavení. Mělo by se to projevit na výkonech. Pevně věřím, že nadcházející sezona bude lepší než ta minulá a že si ji všichni užijeme,“ dodal otec synů.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení