Ledecká je na startu sjezdařského kolotoče. Návrat po zranění může v Zermattu zhatit nepřízeň počasí

O víkendu se má Ester Ledecká vrátit do světového poháru v alpských disciplínách. Hvězda Dukly má v plánu dva sjezdy, které se pojedou netradičně na pomezí dvou zemí. Jenže počasí si s lyžaři pohrává. Muži v minulém týdnu na sjezdovce ze švýcarského Zermattu do italské Cervinie stihli jedinou tréninkovou jízdu a oba závody se kvůli přívalům sněhu a prudkému vichru neuskutečnily.

Nyní je víkendová předpověď přece jen o něco optimističtější. Meteorologové odhadují, že podmínky pod Matterhornem by měly být výrazně příznivější a lyžařky by se na nové trati měly dočkat alespoň jednoho sjezdu. Po oba dny by mělo být poměrně slunečno a beze srážek, ale jak to bude skutečně vypadat, hodně napoví středa, kdy je na programu první trénink.

Aby se mohl sjezd světového poháru uskutečnit, je podle pravidel potřeba odjet minimálně jeden ze tří oficiálních tréninků. Pro Ester Ledeckou půjde o vystoupení ve sjezdařském kolotoči po dlouhé pauze. Trojnásobná olympijská vítězka naposledy na lyžích závodila loni v březnu. Celou minulou sezonu musela kvůli dvakrát operované klíční kosti vynechat.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení