Skikrosařka Kučerová zvažovala konec kariéry, ale jede dál. Těším se na šampionát do Gruzie, říká

Stejně jako všechny lyžařské disciplíny trápí i skikrosaře nedostatek sněhu. Potřebují být rozježdění na delším svahu. Lyžovat neměla kde ani Nikol Kučerová, a protože sníh stále chybí, závody se posouvají.

Už na začátku listopadu se nejel úvodní díl SP v Les Deux Alpes. A vzhledem k tomu, že toho třiatřicetiletá reprezentantka na sněhu moc nenajezdila, tak si z toho vrásky nedělá. „Popravdě mi to takhle vyhovuje,“ prohlásila členka Dukly Liberec. „Vypadá to, že zruší i druhý podnik zkraje prosince ve Val Thorens.“

Do sezony si Nikol Kučerová přeje, aby ji bavilo závodit. „Bylo by fajn, kdybych dokázala podávat maximální výkony, jakých jsem schopná. To znamená dostávat se pravidelně do malých finále a občas se předvést ve velkém. S tím budu spokojená,“ přála si.

Po operaci přetrženého křížového vazu se na lyže vrací Diana Cholenská. „To je moc fajn, že jsme zase dvě. Bez Diany byla na hotelových pokojích nuda. Když jsem byla sama, všechno se soustředilo na mě. Takhle budeme spolu řešit i jiné věci,“ vyprávěla o devatenáctileté parťačce z Dukly.

Nikol Kučerová po pekingské olympiádě zvažovala, jestli pokračovat v kariéře. Nakonec se do přípravy pustila. Navzdory tomu, že byla unavená z covidových opatření, zklamal ji výkon na ZOH i navazující martyrium při světovém poháru v Rusku.

„V Sunny Valley se mělo závodit těsně po únorovém přepadení Ukrajiny. Všichni cizinci nenastoupili do kvalifikace a pak jsme měli obavy, jak se dostat domů. Bylo to psychicky náročný,“ přiznala svěřenkyně polského trenéra Tomasze Zerebeckého.

Od sportu si pak dala pauzu. Dodělávala věci do školy a myslela na jiné věci než na lyže. I když do přípravy naskočila, není si jistá, jestli vydrží celý další olympijský cyklus. „Zatím to neřeším.“

Pokračování v kariéře podpořilo místo konání mistrovství světa v roce 2023, které se bude od poloviny února konat v gruzínském Bakuriani. „V Gruzii se mi moc líbilo. Jsou tam krásné hory, všude ve světě bývají tratě skoro stejné, ale v Bakuriani by to mělo být jiné. Těším se tam i proto, že jsem tam v roce 2021 byla sedmá,“ dodala závodnice pocházející ze Semil.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení