Trkal nově vede cyklistické juniory Dukly. Je to velká výzva, říká bývalý reprezentant

Výraznou posilu získal do svých řad armádní sportovní klub Dukla. Po dvanácti letech ve Favoritu Brno se do Prahy přesouvá dvaapadesátiletý trenér František Trkal, bývalý vynikající cyklista a reprezentant. Na starosti bude mít tým juniorů.

Na novou výzvu se velmi těší. „Duklu jsem vždycky vnímal tak, že je to výběrový tým, kde jsou ti nejlepší. Alespoň za mých mladých let to tak bylo. Chodili tam špičkoví závodníci a jméno Dukla byl pojem. Moje vize je taková, že se do budoucna pokusíme vytvořit elitní juniorský tým. Podmínky pro sportovce jsou tu výborné, zázemí rovněž. Dukla má určitě mladým talentům co nabídnout,“ poznamenal František Trkal, účastník olympijských her v Barceloně 1992 či trojnásobný mistr republiky v časovce jednotlivců (1993, 1994, 1995).

Jeho příchod se rodil postupem času. Velký vliv měla komunikace s šéftrenérem Viktorem Zapletalem a Lukášem Thunem. ,,Ve Favoritu se naše myšlenky na fungování oddílu rozcházely, takže jsem začal přemýšlet o budoucnosti. Určitě jsem chtěl dál pokračovat v cyklistice, v Dukle mi byla nabídnuta práce trenéra juniorů. Cítil jsem to jako velkou výzvu a novou motivaci. Navíc už rok a půl žiji v Praze, odpadá tak i cestování. Jsem za tu šanci moc rád,“ prozradil.

V nové funkci působí od 1. listopadu. Nejzásadnější úkol, kterým bylo sestavení týmu, má už za sebou. ,,Chtěl jsem tu mít závodníky s nějakým potenciálem a to se myslím povedlo,“ doufá. ,,Hodně sázím i na partu, ta je pro mě velmi důležitá. Vždy jsem na ni stavěl,“ dodává.

Trkalův tým bude čítat sedm závodníků. Představme si je očima trenéra:

Jakub Elbadri: V týmu byl už minulou sezonu. Je to dobrý vrchař a počítám, že bude jedním z lídrů týmu na silnici. Určitě má předpoklady, aby dělal velké výsledky. Jen je potřeba mu nastavit určitý řád.

Jakub Kuba: Další z kmenových závodníků Dukly. I on by měl být jedním z tahounů. Jde o velice dobrého časovkáře a tempaře, který byl na mistrovství republiky desátý jako prvoročák.

Adam Bradáč: Nadějný závodník, který přichází z týmu kadetů Dukly Praha. Jeho doménou by měla být spíš dráha, na silnici měl trochu rezervy. Ale věřím, že se po všech stránkách bude zlepšovat. Počítám s tím, že se prvním rokem mezi juniory bude hlavně učit.

Kristián Vavro: Závodník s velkým potenciálem, kterého dobře znám už z Favoritu. Chci dělat výběrový tým a on mi do té koncepce skvěle zapadal. Také on bude prvním rokem mezi juniory. Hodně mu věřím. Jeho potenciál vidím hlavně na silnici, ale je velice dobrý i na dráze, kde vybojoval mezi kadety titul mistra republiky v omniu.

Matyáš Muroň: Znám ho velice dobře, pracuji s ním už dva roky. Je to inteligentní závodník s velkým motorem, vynikající časovkář. Vloni měl těžký pád, půl roku nejezdil a letos se spíš vracel. Ale v časovkách byl výborný. Počítám s ním jako s jedním z tahounů týmu.

Vilém Vostal: Na kole závodí teprve rok a tři měsíce, ale má skvělou morálku a chuť se zlepšovat. Chybí mu více zkušeností, jednoznačně musí zlepšit pohyb v balíku.

Tomáš Novák: I on přichází z Favoritu Brno. Letos měl dobrou hlavně druhou polovinu sezony. Měl by být spíš domestikem, ale určitě dostane prostor i pro osobní výsledky.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení