Šest medailí z mistrovství Evropy. Parašutisté z Dukly v Ravenně uspěli na výbornou, v jednotlivcích zářil Šorf

Pět disciplín, šest medailí. V báječné formě se na mistrovství Evropy v italské Ravenně předvedli parašutisté Dukly Prostějov. Sestava Jiří Gečnuk, Oldřich Šorf, Hynek Tábor, Jakub Pavlíček a Miloslav Kříž vybojovala týmová stříbra v přesnosti přistání i kombinaci. V jednotlivcích se blýskl Oldřich Šorf, který obsadil dvě druhá (přesnost přistání, kombinace) a jedno třetí místo (akrobacie). Mezi juniory bral bronz Oldřich Zbíral za akrobacii.

Šampionát v klasických disciplínách se proměnil v souboj Čechů a Němců. Ti nakonec slavili v mužské kategorii pět titulů! K narušení jejich hegemonie měl nejblíže právě Šorf. V přesnosti přistání prohrál se Stefanem Wiesnerem o jediný bod, naprosto totožně dopadlo v hodnocení stejné disciplíny i celé prostějovské družstvo.

,,Olda potvrdil výbornou formu. Momentálně je naším nejlepším závodníkem,“ nešetřil chválou trenér Libor Jiroušek. Rovněž jej potěšily dvě stříbra v soutěžích týmů. ,,Je to velmi pěkný výsledek, protože jsme museli kvůli zranění Petra Chládka a Petra Směšného obměnit sestavu. Šlo o poměrně velký zásah, ale kluci se s tím popasovali výborně,“ doplnil k hodnocení.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení