Parašutista Šorf získal na mistrovství Evropy pět medailí! Víc jsem si snad nemohl přát, říká

Na italskou Ravennu bude mít krásné vzpomínky. Nadporučík Oldřich Šorf si z mistrovství Evropy v klasických parašutistických disciplínách (přesnost přistání, akrobacie, kombinace) přivezl pět medailí! Čtyři stříbra a jeden bronz.

,,Jsem maximálně spokojený. Víc jsem si snad nemohl přát. Každá medaile z takhle velké akce je velmi cenná,“ říká dvaačtyřicetiletý člen Dukly Prostějov.

V přesnosti přistání jste měl blízko i ke zlatu, že?

Scházel jeden centimetr, tak to v našem sportu prostě je. Ale ruku na srdce. I stříbro je krásné. Jsem spokojený s tím, co mám. Jinými myšlenkami se nemá cenu zaobírat.

Skvěle jste si vedl i v kombinaci, která je mezi parašutisty velmi ceněná…

Druhé místo mě samozřejmě těší. Ještě více si ale vážím bronzu z akrobacie. Nejsem úplně excelentní akrobat a vzhledem ke svému somatotypu ani už nikdy nebudu.

Čím si tedy vysvětlit tak skvělý výsledek?

Povedlo se mi skočit standardní průměr, nepouštěl jsem se do rizika a vyšlo to. Tato disciplína je o desetinkách, nic se nedá opravit.

Němci získali v mužské kategorii pět titulů. Jsou vážně tak dobří?

Ke špičce patří dlouhodobě, i když to mají hodně vydřené obrovskými počty seskoků. Těží z velkých tréninkových objemů i početné základny.

Vaše sestava vykazuje rovněž vysokou kvalitu. Získali jste dvě týmová stříbra. Funguje při obrovské konkurenci i vnitřní chemie?

Držíme při sobě. Nikdy jsem nezaznamenal nějakou zvláštní rivalitu. Všichni děláme všechno proto, aby byl úspěšný hlavně tým. Jsme jen zdravě soutěživí. Přejeme si.

Co říkáte na výkonnost pětapadesátiletého Jiřího Gečnuka, který stále patří mezi špičkové závodníky?

Má můj obrovský respekt. Být v tomhle věku takhle schopný a ještě si na nic nestěžovat, je obdivuhodné. Pořád ho to baví, je veselý. Skáče neskutečně.

V příští sezoně bude jedním z vrcholů klasické mistrovství světa v Prostějově. Už se těšíte?

Skákat v domácím prostředí je vždycky ošemetné. Přijedou rodiny, známí. Tlak bývá mnohem větší. Z tohoto pohledu půjde o specifický závod.

V polovině listopadu vás ještě čeká finále Světového poháru v Dubaji. Jste stále plný sil?

Nebudu lhát. Fyzické i psychické síly ubývají. Sezona je už hodně dlouhá a náročná. Přesto věřím, že ji v Dubaji úspěšně zakončíme.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

 

Pokračujte ve čtení