Snowboardcrossařka Adamczyková se raduje z druhé příčky. Ve SP je po zranění poprvé na pódiu

Sice se před dvěma týdny stala v Bakuriani mistryní světa, ale ve světovém poháru se Eva Adamczyková, která se v této sezoně vrací po těžkém zranění z prosince 2021, dosud na stupně vítězů dívala jen zpovzdálí. Až doteď. Ve druhém závodě ve švýcarském Veysonnaz totiž dojela na stříbrné příčce.

Od prvenství dělilo hvězdu Dukly jen šest setin sekundy. První dojela vedoucí žena seriálu Charlotte Bankesová z Británie. Adamczyková po druhém místě v kvalifikaci vyhrála čtvrtfinále i semifinále. Ve finále se kvarteto snowboardcrossařek přetlačovalo o pozice. Adamczyková chvíli vedla, ale v závěru neodolala náporu Bankesové. ,,Jsem ráda, že jsem finále ustála. V první klopce se mi úplně roztančilo prkno, došlo ke kontaktu, mám zářez i na vázání. V závěru jsem ale Charlotte mohla předupat,“ poznamenala bez vytáček v nahrávce pro média.

I druhé místo je nejlepším individuálním výsledkem v seriálu Adamczykové od vítězství v čínském středisku Secret Garden v listopadu 2021. Olympijská vítězka ze Soči 2014 se díky tomu posunula na čtvrté místo průběžného hodnocení seriálu.

Radek Houser na rozdíl od dvou posledních startů ve Španělsku, kde minulý týden dvakrát upadl, tentokrát osmifinále zvládl a bojoval o postup. Nakonec se ale znovu do čtvrtfinále nepodíval, neboť těsně skončil na nepostupové třetí příčce.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: SLČR/Bóša

 

Pokračujte ve čtení