Prudký vichr zhatil na úpatí Mattehornu oba sjezdy žen. Ester Ledecká dál čeká na návrat

O víkendu se měla Ester Ledecká vrátit do kolotoče světového poháru v alpských disciplínách. Hvězda Dukly chtěla jet dva sjezdy na nové trati ve středisku Zermatt/Cervinia na pomezí Švýcarska a Itálie. Jenže nevyzpytatelné počasí si s lyžaři na úpatí majestátního Mattehornu dál pohrává. Stejně jako před týdnem v případě mužů se ani o tomto víkendu neuskutečnily kvůli prudkému vichru dva závody žen.

Ledecká a spol. stihly z celého programu jediný oficiální trénink. „Dneska to vypadalo trošku líp, proto nás pustili nahoru, ale bohužel v některých pasážích foukalo. Třeba na největším skoku, který jde do takové komprese, tam bohužel vanulo proti, takže by to bylo nebezpečné,“ uvedla Ledecká pro Radiožurnál. Nedělní podmínky byly lepší než v sobotu, ale bezpečnost lyžařek ohrožoval silný vítr. „Přišlo mi to docela dobré, ale je fakt, že kdyby poryvy přišly právě ve chvíli, kdy by závodník byl v letu, tak by to pro něj mohlo být fatální,“ upozornila.

Ester Ledecká tak dál čeká na návrat do sjezdařského seriálu po dlouhé pauze. Nejbližší příležitost se naskytne až od 8. prosince, kdy se ve Svatém Mořici jedou dva superobří slalomy a sjezd. Trojnásobná olympijská vítězka naposledy na lyžích závodila loni v březnu. Celou minulou sezonu musela kvůli dvakrát operované klíční kosti vynechat.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení