Dukla mezi mrakodrapy. Finále Světového poháru parašutistů v Dubaji mělo grády. Výsledkem stříbro, Rataj ve hře o rekord

Nevšední zážitek, seskoky plné adrenalinu. Finále Světového poháru v Dubaji na přesnost přistání mělo díky mrakodrapové kulise patřičné grády. Ve výsledku přineslo pro parašutisty z Dukly Prostějov 6. místo, což v konečném účtování seriálu znamenalo stříbrnou pozici. Mezi jednotlivci udržel Hynek Tábor rovněž výbornou druhou příčku.

Junior Oldřich Zbíral skončil šestý, což mu mezi nadějemi vystačilo na udržení celkového prvenství. Tým Dukla 2 byl devátý. ,,Skákalo se na pláž přímo před pětihvězdičkový hotel Address. Šlo o neobvyklé závody, protože nejsme zvyklí vyskakovat a přistávat u mrakodrapů vysokých kolem 300 metrů,“ přiblížil nestandardní podmínky trenér Libor Jiroušek. ,,První den nás zaskočila ranní bouřka, která zaplavila silnice. Pak se už počasí stabilizovalo, teploty dosahovaly 30 stupňů a bylo jasné, že půjde o velmi vyrovnanou soutěž,“ doplnil.

O největší překvapení se postaral Jakub Rataj, jenž zvítězil mezi jednotlivci s pouhými dvěma centimetry. Ty nasbíral pouze v prvním kole, pak si připsal sedm nul v řadě a může atakovat světový rekord. ,,Pokusí se o to. Zůstává tu na mezinárodním šampionátu Dubaje. Dosavadní maximum je devět nul v řadě. Uvidíme, co předvede,“ poznamenal Jiroušek.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

 

Pokračujte ve čtení