Moderní pětibojaři slaví na mistrovství Evropy znovu medailový úspěch. Mají bronz v družstvech

Další medaile. Pětibojaři Dukly Praha získali na mistrovství Evropy v Székesfehérváru třetí týmovou medaili. Trio Polívka, Vlach, Svěchota vybojovalo bronz v soutěži družstev.

Co se individuálních výsledků týče, skončil nejvýš patnáctý Ondřej Polívka. Mistrem Evropy se stal domácí Richard Bereczki. Maďaři ovládli i týmovou soutěž.

Češi vstoupili do bojů o medaile pouze ve třech, zatímco jejich přímí konkurenti v soutěži družstev, tedy Maďaři a Francouzi, měli v soutěži čtyři zástupce a mohli si tak dovolit víc chyb. Také šermířský základ ze semifinále byl u Čechů v součtu spíš průměrný.

Na horším výsledku českého parkuru se částečně podepsal i obtížný los. „Martin Vlach bohužel udělal první a asi jedinou chybu v letošní sezoně a nechal tam půl minuty,“ popsal jeho chybu český reprezentační kouč Jakub Kučera.

Také Ondřej Svěchota na koni dvakrát chyboval a bylo jasné, že do konce soutěže už Češi medailový vývoj nezvrátí. A to ani přesto, že měli ve svých řadách aktuálně nejlepšího kombinátora běhu se střelbou Vlacha.

Ten byl v kombi opět mezi nejlepšími. „Pro mě byla celá individuální soutěž kvůli šermu docela boj. Jsem relativně spokojený s tím, jak jsem se dokázal na některých disciplínách srovnat. To, že nakonec máme i placku z družstev, už je jen takové příjemné zakončení,“ zhodnotil šampionát Vlach, který po zlatu ve štafetě obsadil v individuálním závodě šestnácté místo.

O příčku výš skončil Ondřej Polívka. „Já jsem spokojený. Sezona na mě byla hodně dlouhá. Nějaký ten vrchol sil jsem cítil kolem mistrovství světa a teď už mi trochu docházelo,“ přiznal. „Naštěstí jsem ještě udržel koncentraci, abychom dosáhli na medaili.“

Bronz z letošního ME je pro Polívku už patnáctou týmovou medailí z velké akce v kariéře. „Myslím, že i vzhledem k tomu neuvěřitelnému rozptylu medailí musí být Ondra spokojený. Klobouk dolů! Po mistrovství světa šel druhý závod na téhle úrovni a skvěle to ustál,“ nešetřil chválou Kučera.

První seniorskou medaili získal v Székesfehérváru sedmnáctý Svěchota. „Spokojený jsem, závod se mi povedl. Hlavně postup do finále byl určitě úspěch. Závě mohl být sice lepší, ale ta týmová medaile, to je prostě pecka,“ zářil po závodě.

TXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Filip Komorous

Pokračujte ve čtení