Smíšené dojmy. Pětibojařka Novotná zakončila sezonu třináctým místem na mistrovství Evropy

Sil už moc nezbývalo. Třináctou příčku obsadila na mistrovství Evropy v Székesfehérváru moderní pětibojařka Veronika Novotná. Mistryní Evropy se stala Britka Charlie Follettová před krajankou Joannou Muirovou a Maďarkou Michelle Gulyasovou.

Dvaadvacetiletá závodnice pražské Dukly závodila na ME pátý den ze šesti. „Dojmy jsou teď docela smíšené. Už jsem toho měla dost po štafetě, kvalifikaci a semifinále, kde jsem musela hodně běžet. Říkala jsem si, že dneska to bude za odměnu, ale sil už moc nezbývalo,“ přiznala po závodě Novotná.

Vinou špatného šermířského základu z pátku navíc vstupovala do finálového dne až na samém chvostu startovního pole se značnou ztrátou na závodnice v čele a příliš jí nepomohl ani zásah a dva body navíc v bonusovém kole.

V jízdě na koni ztratila 26 bodů. Chybovaly ale i ostatní závodnice. „Koně byli zajímaví, ale dobří, Maďaři je vždycky umějí připravit. Já měla takového fajnového. Byl trochu zvláštní a cupital. Já na něj několikrát nepočkala a způsobila si tím tři chyby, což mě mrzí. Musím na tom ještě zapracovat. Ale jsem ráda, že jsem parkur dojela.“

V plavání byla dvanáctá a do závěrečného běhu se střelbou vybíhala se čtrnáctkou na hrudi. A o místo si polepšila. „S třináctou příčkou jsem spokojená. Jsem ráda už za finále a za příležitost, že tu můžu být a získávat zkušenosti. To je pro mě v prvním roce mezi seniorkami asi to nejdůležitější,“ přiznala pětibojařka.

Startem v individuální soutěži uzavřela dlouhou a úspěšnou sezonu. Maximem v ní bylo druhé místo na květnovém SP v Albeně. Mimořádným úspěchem je i štafetový bronz, který Novotná získala hned první den ME společně s Karolínou Křenkovou. „Byla to tady taková hezká tečka. A teď už snad zasloužené volno!“

S její premiérovou sezonou mezi dospělými je spokojený i trenér Jakub Kučera. „Verča udělala letos obrovský posun. S výhledem na olympijskou Paříž je to rozhodně dobrá zpráva,“ pochvaloval si reprezentační kouč.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Filip Komorous

Pokračujte ve čtení