Ševčíková se v dráhařské Champions League mezi hvězdami neztratila. Krásně jsem se otrkávala, libovala si

Jako jediné české dráhařce se jí dostalo cti startovat ve 3. ročníku seriálu Champions League pořádané Mezinárodní cyklistickou unií (UCI). Petra Ševčíková, členka armádního klubu Dukla Praha, si ve třiadvaceti letech vedla mezi hvězdami světové cyklistiky náramně, když v součtu pěti po sobě jdoucích podniků obsadila výborné 8. místo. Vítězkou se stala dvojnásobná olympijská šampionka Katie Archibaldová z Velké Británie.

Seriál ve vytrvalostních disciplínách (bodovačka, scratch, eliminace) probíhal od 21. října do 11. listopadu postupně na Mallorce, v Berlíně, Paříži a dvakrát v Londýně. Talentovaná Češka tak měla možnost nejen nevšední konfrontace s absolutní špičkou, ale i zisku důležitých bodů do žebříčku i zajímavého finančního ocenění za jednotlivá umístění.

,,Bylo fajn, že šlo všechno rychle za sebou. Třeba na Mallorce se mi jeden závod nepovedl strategicky, ale hned další týden jsem to mohla napravit. Cítila jsem, jak se zlepšuji. Dělala jsem méně chyb a krásně se mezi elitou otrkávala,“ říkala spokojeně po návratu.

Do celkového hodnocení se započítávaly pouze výsledky ze scratche a eliminace, bodovačka přinesla body alespoň do rankingu. ,,Osmou příčku považuji za dobrou. Ale mohlo to být ještě lepší. V Londýně jsem v první eliminaci spadla a než jsem se znovu našla, poznamenalo to můj výkon ve scratchi. Tím mi o vlásek uteklo sedmé místo,“ litovala.

Přesto si ještě dokázala spravit chuť. V závěrečné eliminaci skončila čtvrtá, což značilo její nejlepší umístění v seniorské kategorii na takhle vysoké úrovni. ,,Na tenhle výsledek jsem opravdu velmi hrdá. Prolomila jsem všechna ta pátá místa z předchozích eliminací a také závodní projev byl velice slibný,“ těšilo ji. ,,Tím, že se bojovalo i o příjemné prize money, se všichni hrnuli víc dopředu, nikdo nikomu nic nedaroval. Fakt se to docela řezalo,“ usmívala se.

Na slušných umístěních Ševčíkové vydělá i česká dívčí reprezentace. Hlavně při započítávání výsledků pro kvalifikaci na mistrovství světa v roce 2024. ,,V jedné z bodovaček jsem byla třetí, což přinese značný počet bodů. Pomůže nám to hodně,“ potvrzuje.

Reálná naděje stále existuje i pro start na olympijských hrách v Paříži. ,,V omniu jsem po světovém šampionátu držela poslední kvalifikační příčku. V madisonu momentálně ztrácíme. Pokud se nám ale povede zajet dobré závody v lednu na mistrovství Evropy a na Světových pohárech, mohli bychom v postup ještě doufat.“

Pro účast pod pěti kruhy hodlá udělat maximum. Využít chce i čerstvě nabité zkušenosti z Champions League. ,,Rozhodně si budu věřit víc. Obzvláště ve vylučovačce, v níž jsem objevila své nové já. Mohla by patřit k mým nejlepším disciplínám,“ poznamenala.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: UCI

Pokračujte ve čtení