Dvojskify jsou na veslařském mistrovství světa v Račicích v semifinále!

Výbornými výkony se ve čtvrtfinálových jízdách na veslařském mistrovství světa v Račicích prezentovaly oba dvojskify. Klasický ve složení Jan Cincibuch – Jakub Podrazil postoupil do semifinále ze třetího místa, lehkovážníci Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem dokonce z prvního.

Z posádek armádního klubu Dukla čišela po projetí cílem obrovská radost. Cincibuch s Podrazilem na dvoukilometrové trati dokázali tempo stupňovat. V závěrečné pětistovce mocně finišovali, což přineslo posun na postupovou třetí příčku před Litvu. ,,Vyrazili jsme pomaleji, se starty se trápíme celou sezonu, ale nakonec jsme skoro dotáhli i druhé Řeky,“ těšilo Podrazila. Pomalejší rozjezd českou dvojici naštěstí nevykolejil. ,,Zezadu jezdíme celou sezonu. Jsme v tomto ohledu docela chladnokrevní,“ doplnil v rozhovoru pro Českou televizi. Cincibuch netajil velkou spokojenost. ,,Jsem moc rád, že to vyšlo. Byl jsem strašně nervózní. Myslel jsem, že cesta do semifinále povede přes Řeky, ale všechno bylo jinak. Sedlo nám to.“

Šimánek s Vraštilem naopak vybojovali postup s obrovským přehledem. Od startu byli suverénně v čele. ,,Vybudovanou pozici jsme si hlídali, ale museli jsme za to hodně tahat. Měli jsme tam těžké soupeře,“ hodnotil čtvrtfinálové vystoupení Šimánek. O třináct let starší Vraštil v cíli dokonce zvedl ruce nad hlavu. ,,Je skvělý pocit jet vpředu a mít přehled, jak to pod vámi vypadá. Dnes to bylo fakt dobrý. Teď je potřeba zvládnout semifinále. V něm pojedou všichni na krev,“ má jasno o klíčové čtvrteční bitvě v račické Labe aréně.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení