Šimánek s Vraštilem pojedou v Račicích o medaile! Na mistrovství světa vyhráli semifinále

Formu jako hrom prokazuje v račické Labe aréně posádka lehkého dvojskifu Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek. Na veslařském mistrovství světa ovládlo duo z armádního klubu Dukla úvodní semifinálovou jízdu a v sobotu bude bojovat o medaile.

Ze čtvrté dráhy Češi podobně jako ve čtvrtfinále výborně odstartovali. Brzy se dostali do čela a závod s velkým přehledem kontrolovali. ,,Chtěli jsme se probojovat do finále, a to se nám teď splnilo. Jsme za to rádi. Na sobotu a podporu domácího publika se moc těšíme,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi Šimánek. Šampionát zastihl čtvrtou nejlepší posádku z olympijských her v Tokiu ve výborném rozpoložení. ,,Zatím nám tady vyšla každá jízda. Funguje nám to. Máme výbornou náladu, cítíme se dobře na vodě i po váze. Svou roli hraje asi i domácí prostředí,“ přemítá o důvodech parádních výkonů.

Zkušenější Vraštil přiznal, že strategii pro semifinále s parťákem příliš neřešili. ,,Chtěli jsme jet jako ve středu, posílat to zkrátka co nejvíce dopředu. Pak se závod dobře kontroluje,“ poznamenal spokojeně. ,,Doufám, že nás v sobotu přijde povzbudit hodně lidí. Dřinu, kterou jsme dali do přípravy, bychom rádi na domácím kanále zúročili v co nejlepší výsledek,“ přeje si devětatřicetiletý matador.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení