Běžec Černý se ve sprintu Světového poháru probil do semifinále, vešel se do TOP 10

Běžec na lyžích Ondřej Černý se v norském Drammenu dokázal při sprintu klasickou technikou jako jediný z českých reprezentantů probít do semifinále. V závodě Světového poháru bral nakonec velmi slušnou 10. příčku.

V kvalifikaci uspěla hned pětice zástupců armádního klubu Dukla. Nejlépe si v ní vedla Tereza Beranová, která skončila osmá. Do nejlepší třicítky se vešla i Kateřina Janatová a rovněž tři muži – Luděk Šeller, Ondřej Černý a Michal Novák.

Právě Novák na nedávném mistrovství světa v Planici ve stejné disciplíně zazářil skvělým 4. místem, jenže tentokrát startoval s menším handicapem. Donedávna se potýkal s virózou a sám byl zvědavý, jak po pauze obstojí. ,,První svižnější trénink jsem absolvoval teprve v sobotu. Uvidíme, na co to v úterý bude stačit. Rád bych ale na nějaké body dosáhl,“ poznamenal den před závodem.

To se mu sice splnilo (skončil 29.), nicméně byl vyřazen už ve čtvrtfinále. Stejně dopadl Šeller i obě ženy. O příjemné překvapení se naopak postaral Ondřej Černý, jenž mezi dvanáct nejlepších postoupil ze své jízdy suverénním způsobem. I v semifinále bojoval jako lev. Do cílové rovinky najížděl na postupové druhé pozici, ale nakonec finišoval jako pátý. Přesto je umístění v TOP 10 solidním úspěchem. Vítězství slavil domácí favorit Johannes Hösflot Klaebo, mezi ženami triumfovala jeho krajanka Kristine Stavaas Skistadová.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRČNÍ FOTO: Barbora Reichová

Pokračujte ve čtení