Adamczyková byla s vystoupením v Sierra Nevadě spokojená. Po čtvrtém místě dojela v neděli pátá

O víkendu se nevyhnula pádům. V sobotu se snowboadcrossařka Eva Adamczyková neudržela na prkně ve finále, v neděli pak v semifinále. To pro hvězdu Dukly znamenalo jízdu v malém finále oslazenou vítězstvím a ve druhém podniku světového poháru v Sierra Nevadě páté místo.

Úřadující mistryně světa zvládla ve velkém stylu čtvrtfinále, které vyhrála stylem start-cíl. V semifinále nejlépe odstartovala a dostala se do čela, ale ve druhé klopené zatáčce spadla. „Najela jsem tam moc vysoko, přesně tam kde byly boule. Ve čtvrtfinále tam ještě nebyly,“ vykládala v nahrávce pro média.

Oprava přišla v malém finále. „Najela jsem tu klopku líp. Takovou jízdu bylo potřeba předvést v tom semifinále,“ poznamenala, ale i páté místo brala. „Jsem moc spokojená se starty. Myslím, že si udržuju stabilní výkonnost a daří se mi potvrzovat, že jezdím dobře. Jenom to potřebuje míň chybiček,“ dodala olympijská vítězka ze Soči.

Znovu vyhrála světová šampionka z roku 2021 Britka Charlotte Bankesová, jež ovládla i druhý závod ve španělském středisku. Z kvalifikace postoupil do hlavního závodu také další duklák Radek Houser, ale po pádu vypadl v osmifinále.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: SLČR/Bóša

Pokračujte ve čtení