Povedený návrat Ledecké po zranění! V Rogle skončila na snowboardu v závodě Světového poháru druhá

Povedený návrat. Ester Ledecká po dlouhé pauze zaviněné zraněním klíční kosti řádí na snowboardu jako za ,,starých“ dobrých časů. Názorně to předvedla při paralelním obřím slalomu v závodě Světového poháru ve slovinské Rogle, kde obsadila stříbrnou pozici.

Sedmadvacetiletá členka armádního klubu Dukla soupeřky v kvalifikaci převálcovala, součtem časů porazila druhou Sabine Schöffmannovou z Rakouska o půl vteřiny.

Ve vyřazovacích bojích trojnásobná olympijská vítězka výbornou formu potvrzovala. Postupně postoupila přes Němky Langenhorstovou, Hofmeisterovou a Italku Dalmassoovou. Až ve finále zaváhala, na největší sokyni z kvalifikace, Rakušanku Schöffmannovou, ztratila v cíli 5 setin vteřiny.

,,Představovala jsem si, že tu poslední jízdu vyhraju,“ netajila v nahrávce pro média. ,,Snažila jsem se jet vždycky nejlíp, nikoho není radno podcenit. Všechny ty holky jsou rychlé, snad jsem na ně dobře připravená a budu, doufám, i líp,“ doplnila své hodnocení.

V Rogle se Ledecká postavila už po 34. v kariéře na snowboardové stupně vítězů v seriálu Světového poháru! V sobotu ji čeká poslední závod sezony v německém Berchtesgadenu.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: olympijskytym.cz

Pokračujte ve čtení