Vlach začal výborně. Moderní pětibojař Dukly získal na úvodním světovém poháru v Káhiře bronz

Vlach začal výborně. Moderní pětibojař Dukly získal na úvodním světovém poháru v Káhiře bronz

V úvodním dílu světovém poháru skončil Martin Vlach třetí. V Káhiře moderní pětibojař Dukly Praha nestačil pouze na stříbrného medailistu z OH v Tokiu Egypťana Ahmeda Elgendyho a Maďara Csabu Bohma.

Vlach si vytvořil dobrou výchozí pozici už při čtvrtečním základním kole šermu. Hned v první finálové disciplíně potvrdil jezdecké kvality. Parkur zvládl čistě a držel průběžné šesté místo. Po plavání byl osmý a před závěrečnou kombinovanou částí ztrácel na stupně vítězů jedenáct vteřin.

 FOTO CPA

Doháněl hendikep a zkoušel střílet rychleji. Díky nejrychlejšímu běžeckému času se dokázal prodrat na konečné třetí místo. „Co se týče běhu, tak to bylo asi v pořádku. Na střelbě jsem bohužel chyboval a v situaci, kdy se ti dva přede mnou žádných výrazných chyb nedopustili, to na ně zkrátka nestačilo,“ uvedl Vlach zprávě pro média.

moderni petiboj photo by CPA

I tak mu na čelo moc nechybělo. Od druhého místa ho dělily nakonec jen tři vteřiny a od vítěze pět. „S ohledem na to, že máme začátek sezony, tak je to podle mě dobrá výchozí pozice,“ hodnotil úvodní SP Vlach.

Žádný další Čech se do finále neprobojoval. Ondřej Polívka skončil třiadvacátý, Jan Kuf byl ještě dvě příčky níž. Ondřej Svěchota vypadl v kvalifikaci. Ženské finále bylo bez české účasti. Karolína Křenková byla jednadvacátá, Veronika Novotná o pozici za ní. Lucie Hlaváčková nepostoupila z kvalifikace. (lan)

Pokračujte ve čtení