Další zlato na závěr! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek jsou mistry Evropy v madisonu

Skvělé vystoupení mladých dráhařů na ME juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili již pátým zlatem české reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.

Před rokem v nizozemském Apeldoornu získali mladí dukláci bronz, ale tentokrát neměli prakticky soupeře. Z dvanácti spurtů v celém závodě v jedenácti bodovali. Závodem prošli bez nejmenší krize a zcela přesvědčivě zvítězili s jasným osmibodovým náskokem před nizozemskou dvojicí.

„Byl to takový závod, že jsme hned od začátku věděli, že máme převahu. Již loni jsme myslím byli nejlepší, ale udělali jsme chyby. Teď jsme si do spurtů víc věřili. Bylo to o tom neudělat chybu a jet takticky. To se podařilo a kontrolovali jsme situaci,“ říkal Milan Kadlec. Ten spurty spíš rozjížděl pro kolegu Matyáše Koblížka. „Do spurtů chodil víc on, ale asi dvakrát nebo třikrát to vyšlo na mě. Individuální bodovačka mi tak dobře nesedla, i když jsem na to měl, ale na závěr jsem si dokonale spravil náladu,“ dodal Kadlec.

Veronika Jaborníková skončila v kerinu šestá. Jan Voneš a Adam Křenek v madisonu U23 obsadili šesté místo, když se rozjeli až v závěru. V jedenáctém bodovaném spurtu získali první bod, v následném vyhráli (5 bodů), ale stačilo to jen na posun do první šestky.

TEXT: ASC Dukal/lan

FOTO: Milan Kadlec st.

Pokračujte ve čtení