Sestry v akci. Anna a Veronika Jaborníkovy vybojovaly medaile na mládežnickém ME v dráhové cyklistice

Na evropském dráhovém šampionátu juniorů a kategorie U23 v portugalské Anadii se blýskly také sestry Jaborníkovy z ASC Dukla. Mladší Anna vybojovala mezi juniorkami zlato v keirinu, Veronika byla mezi staršími dívkami stříbrná v závodu na 500 m s pevným startem. Její čas 34,750 je novým českým rekordem.

Ve sprintu Anně Jaborníkové medaile unikla těsně, když skončila čtvrtá, ale v keirinu si vše vynahradila. Vyhrála semifinále a naprosto jasně i finále. „Je to super, lépe to dopadnout ani nemohlo. Měla jsem skvělý den. Nemohu říct, že by to nebylo těžké, ale udělala jsem si to hezké. První jízdu jsem vyhrála, když jsem se vyvezla za Němkou a na pásce ji porazila. Ve finále jsem nastoupila kolo a půl před cílem a jela pryč. Soupeřky mě nezahákovaly a já jim prostě ujela. Je to můj životní výsledek,“ vykládala Anna.

Dařilo se i dalším duklákům. Jakub Šťastný narazil ve čtvrtfinále sprintu jezdců do 23 let na pozdějšího vítěze Tijmena van Loonas z Nizozemí a podlehl mu ve dvou jízdách. Junior Milan Kadlec skončil v bodovacím závodu šestý a uspěli i junioři v keirinu, i když na medaili nedosáhli. Matěj Hytych obsadil páté místo, Jakub Malášek vyhrál malé finále a byl klasifikován sedmý. Juniorka Natálie Mikšaníková přidala šesté místo v keirinu, Jan Voneš byl mezi muži U23 osmý v omniu a ve stejné disciplíně žen U23 Petra Ševčíková šestá.

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: Lubomír Vojta, Zdeněk Nosek

Pokračujte ve čtení