Vadlejch se raduje z triumfu a těší se na dceru. Budu odpočívat, ležet na posteli a nic víc, říká

Vždycky je nejlepší zakončit sezonu vítězstvím. To se právě povedlo Jakubu Vadlejchovi v jednom z nejdůležitějších závodů sezony. Finálový mítink Diamantové ligy v Eugene mu vyšel na jedničku. Výkonem 84,24 metru porazil všechny oštěpaře včetně úřadujícího mistra světa a olympijského šampiona Níradže Čopry z Indie.

Diamantovou trofej získal atlet Dukly Praha po šesti letech, ve finále navázal na triumfy z let 2016 a 2017. „Cítil jsem se velmi dobře. Jeden hod jsem měl ještě delší, ale byl to centimetrový přešlap. Vždycky je těžké soupeřit s Níradžem, ale vítězství je pro mě velmi cenné,“ říkal Vadlejch na webu atletického svazu.

„Z pěti diamantovek jsem vyhrál tři, což je pro mě nejlepší statistika, co kdy byla. I to, že jsem byl nejhůře třetí, je pro mě nejlepší statistika. Loni jsem byl i šestý. Je vidět další progres, že můžu závodit se všema klukama a můžu je porážet,“ pochvaloval si závodník, jemuž patří nejlepší výkon letošního roku 89,51 metru.

Teď přichází období, na něž se velice těší. „Tohle je konec sezony a budu odpočívat a odpočívat. Budu ležet na posteli a nic víc,“ pokračoval. „Pro mě je nejvíc, že budu moci trávit víc a víc času se svou rodinou, s malou Emčou, která roste před očima. Dělá obrovské krůčky, které vidím jen přes kameru. Mrzí mě to, ale tak to je, člověk nemůže být na dvou místech najednou.“

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

 

Pokračujte ve čtení