Staronová Královna bílé stopy. Eva Adamczyková vyhrála anketu počtvrté v kariéře

Ten pohled je už dobře známý. Rozesmátý obličej s korunou pro Královnu bílé stopy na hlavě. Počtvrté v kariéře si ji nasadila Eva Adamczyková, i když poprvé pod novým jménem. Tři triumfy slavila jako Samková.

Snowboardcrossařka Dukly ovládla tradiční anketu Svazu lyžařů ČR o nejlepšího lyžaře či snowboardistu uplynulé sezony. Na trůnu vystřídala Ester Ledeckou. Slavnostní vyhlášení se konalo v pátek večer v pražském O2 Universum.

Snowboardcrossová stálice byla hlavní favoritkou především díky druhému titulu mistryně světa. Zlato na šampionátu v gruzínském Bakuriani na začátku března vybojovala s naprostým přehledem, přestože to pro ni byla první sezona po návratu po těžkém zranění obou kotníků.

Hlasování odborné poroty ovládla Adamczyková suverénně před běžcem na lyžích a dalším členem ASC Dukla Michalem Novákem. Kromě vítězství v hlavní kategorii byla Adamczyková oceněna i ve snowboardové kategorii.

Nejlepší akrobatickou lyžařkou byla vyhlášena skicrossařka Nikol Kučerová, která se na předávání zároveň rozloučila s profesionální kariérou. Díky zlatému gruzínskému závodu se stal trenérem roku kouč Adamczykové a snowboardcrossové reprezentace Marek Jelínek.

Výsledky ankety Král bílé stopy 2023 celkové pořadí: 1. Eva Adamczyková 44, 2. Michal Novák 6, 3. Martina Dubovská 4.

Trenér roku: Marek Jelínek
Junior roku: Vanessa Volopichová
Síň slávy: Zbyněk Hubač, Miroslav Jarouš, Ladislav Slonek, Aleš Suk, Luděk Váša

Jednotlivé disciplíny

Akrobatické lyžování: Nikol Kučerová
Alpské disciplíny: Martina Dubovská
Běh na lyžích: Michal Novák
Severská kombinace: Jiří Konvalinka
Skok na lyžích: Klára Ulrichová
Snowboarding: Eva Adamczyková
Travní lyžování: Martin Barták

Para lyžař: Jiří Hartig

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení