Ohrožené je i MS ve snowboardingu. Ledecká podle lékaře nesmí návrat na bílé svahy uspěchat

Královna zimních sportů Ester Ledecká bude muset kvůli léčbě po dvou operacích zlomené klíční kosti zřejmě oželet kromě mistrovství světa v alpském lyžování také šampionát ve snowboardingu.

Zároveň také prozradila, jak k jejímu zranění z letní přípravy došlo. Stalo se to při jízdě na skateboardu. „Nějak jsem to nezvládla. Byl to závodní elektrický skateboard a rozsekala jsem se na asfaltu,“ uvedla sedmadvacetiletá obojživelnice.

Nejlepší sportovkyně ASC Dukla za loňský rok i vítězka ankety Sportovec roku 2022 sice ještě účast na MS v gruzínském Bakuriani (19. a 21. února) úplně nevzdala, ale vyhlídky po kontrole u odborníka v Innsbrucku prý nejsou právě optimální.

„Chystám se, ale snowboarding taky ještě nemám povolený. Když jsem byla u doktora Spernera, tak jsem hodně tlačila na to, abych se mohla jít šoupnout na nějakém jednoduchém kopečku. On byl ale bohužel toho názoru, že je to dost velké riziko. Kdyby se mi cokoliv stalo, tak by nastal hodně velký problém a mohlo by se to táhnout do další sezony,“ konstatovala Ledecká v pořadu Host Radiožurnálu.

Po druhém chirurgickém zákroku se kost trojnásobné olympijské vítězky hojí, ale pořád je na její sporty příliš křehká. „Už teď tam mám štěp z pánve. Muselo by se to reoperovat a bylo by to už těžké. Tím, že se to chytlo, tak podle doktora stačí měsíc, abych si na to dala pozor, a pak se udělá rentgen. Snažím se být každý den v posilovně, rehabilitovat a být připravená na to, až mi doktoři dají zelenou,“ sdělila k aktuální situaci.

Už dřív Ledecká oznámila, že jí zranění z letní přípravy znemožní účast na MS v alpském lyžování, které začne za dva týdny ve francouzských střediscích Courchevel a Méribel.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: olympijskytym.cz

 

Pokračujte ve čtení