Ledecká není stále fit. Přijde o lyžařské MS, šampionát ve snowboardingu je stále ve hře

Hvězda zasněžených svahů Ester Ledecká si vyslechla nepříznivou zprávu od lékařů. Zlomenina klíční kosti není ani po dvou operacích v takovém stavu, aby nejlepší sportovkyně ASC Dukla za loňský rok i vítězka ankety Sportovec roku 2022 mohla závodit.

Nezúčastní se tak mistrovství světa v alpském lyžování, které začne za dva týdny ve francouzských střediscích Courchevel a Méribel. Se startem na MS ve snowboardingu, který se koná v druhé polovině února v gruzínském Bakuriani, zatím Ledecká počítá.

Zranění se sice po druhé operaci hojí dobře, ale startovat v rychlostních disciplínách by bylo příliš riskantní. „Zlomeniny klíční kosti tohoto typu mohou mít komplikovaný průběh hojení. Musí být ještě opatrná, protože kost je zatím trochu křehčí. V běžném životě již ale Ester není nijak omezena a mohla začít s posilováním horních končetin. Pevně věřím, že ji ještě v této sezoně na lyžích uvidíme,“ uvedl fyzioterapeut Pavel Kolář, s nímž Ledecká léčbu konzultuje.

Trojnásobná olympijská vítězka názor respektuje. „Do poslední chvíle jsem věřila, že se lyžařský šampionát dá stihnout. Kondičně jsem skvěle připravená, ale na sněhu zatím nesmím nic uspěchat. Chvíli jsem byla smutná, ale rozumím tomu, že nejdůležitější je, abych měla rameno zase stoprocentní,“ přiznala.

„Při závodech dostává docela zabrat, hlavně na startu a samozřejmě při průjezdech v branách ve stotřicetikilometrové rychlosti to jsou pekelné nárazy do celého těla, které by zatím ještě mohly práci lékařů poničit,“ uvedla lyžařka a snowboardistka.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení