Ledecká bude závodit až v příštím roce. Léčba nezabírala, musela na druhou operaci

Změna programu. Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká má za sebou další operaci klíční kosti, kterou si zlomila v letní přípravě. Do sezony sedmadvacetiletá lyžařka a snowboardistka vstoupí až v novém roce. Hvězda Dukly doufá, že by mohla stihnout únorové světové šampionáty.

Padá tedy uvažovaný start o prvním prosincovém víkendu v kanadském Lake Louise, kde před třemi roky poprvé vyhrála sjezd světového poháru. Léčba tříštivé zlomeniny klíční kosti neprobíhala podle očekávání. Po konzultaci s rakouskými lékaři a fyzioterapeutem Pavlem Kolářem se proto rozhodla odložit vstup do sezony a minulý týden v Innsbrucku podstoupila další chirurgický zákrok.

„Děkuji doktoru Spernerovi z kliniky Kettenbrücke v Innsbrucku a Robertu Trenkwalderovi z Red Bullu za zajištění špičkové péče. Udělám maximum pro to, abych se v příštím roce vrátila v plné síle,“ uvedla trojnásobná olympijská vítězka v tiskové zprávě.

Nedávná vítězka ankety Armádní sportovec roku 2022 by ráda v únoru startovala na dvou šampionátech. Lyžařský se koná ve francouzském Courchevelu a Méribelu od 6. února, snowboardisté budou bojovat o medaile o dva týdny později v gruzínském Bakuriani.

„Teď musím být trpělivá. Držte mi pěsti, ať se všechno hojí tak, jak má,“ říká.

TEXT: ASC Dukla/lan

ILUSTRAČNÍ FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení