Koudelka si skočil pro TOP 10. Ve Willingenu skončil v závodu Světového poháru devátý!

Zatímco v sobotu nadějně rozjetý závod Světového poháru ve Willingenu nedotáhl k výraznějšímu výsledku, v neděli na stejném můstku Roman Koudelka nechal české fanoušky zavzpomínat na staré dobré časy. V součtu obou kol obsadil skvělé 9. místo.

Čtyřiatřicetiletý člen armádního klubu Dukla se blýskl už v kvalifikaci, v níž dolétl na značku 133 metrů. V hlavním závodě pak předvedl další dva velmi povedené pokusy. Hlavně ten ve druhém kole stál za to. Koudelka stylově doplachtil k hranici 145 metrů a poprvé v sezoně se blýskl náramnými výkony jdoucími po sobě.

Žádná skepse, žádný zmar. Úvodní vystoupení v německém středisku, v němž se po 17. místě v úvodním kole propadl na 29. pozici, nezanechalo na Koudelkovi žádné stopy. Patřičně jej nastartovala už nedělní kvalifikace. Po prvním soutěžním skoku (132 metrů) figuroval český reprezentant na patnácté příčce, ve druhém pak narůstající formu potvrdil letem dlouhým 145 metrů! Ve výsledkové listině se delší čas držel v čele, než jej předstihl mladý Rakušan Daniel Tschofenig (151 m). Bitvu největších favoritů pak opanoval domácí miláček Andreas Wellinger.

V elitní desítce Světového poháru se Koudelka umístil po čtyřech letech. ,,Je to krásný pocit, cesta byla dlouhá. Pro mě je to opravdu velký moment, zvlášť když vím, co všechno mám za sebou,“ poznamenal pro média.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení