Kostelecký se domácími tituly parádně naladil na mistrovství Evropy. Blýskli se i další dukláci

Brzy odletí na Kypr, kde ho čeká první velká akce sezony a také obrovsky těžký úkol. Pokusit se vystřílet kvalifikační místo pro olympijské hry v Paříži 2024. David Kostelecký, olympijský vítěz z Pekingu a stříbrný medailista z Tokia v disciplíně trap, se na důležitou akci naladil báječně. V Brně na mistrovství republiky získal člen armádního klubu Dukla dvě zlata.

V individuálním závodě porazil dalšího olympijského šampiona Jiřího Liptáka. V kvalifikaci získali velcí kamarádi shodně 122 bodů. Ve vyřazovací části už jasně dominoval Kostelecký. Ze 40 holubů jich trefil 37, zatímco Lipták jen 31. Další zástupce Dukly Pavel Vaněk skončil čtvrtý.

Kostelecký, nejlepší armádní sportovec loňského roku, úřadoval také v mixu s oddílovou kolegyní Annou Bednářovou. Ta si tak spravila chuť po nevydařeném finále individuální soutěže, kdy postupovala do semifinálových bojů po základní části ze 2. místa, ale propadla se na páté.

Také v disciplíně skeet došlo na souboj hvězd. Duklák Tomáš Nýdrle si to ve finále rozdal s reprezentačním parťákem Jakubem Tomečkem. Ten byl tentokrát lepší, Nýdrleho ve finále zdolal v poměru 39:36.

V soutěži mixů zaskočili všechny favority Radek Prokop se Simonou Hejdukovou, když ve finále porazili olympioniky a medailisty v této soutěži z Evropských her v Minsku Tomečka se Šumovou.

Titul překvapivě slavil i junior Jan Chmelíř. Gratulujeme!

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení