Kanoista Martin Fuksa si soustředění v Kolumbii nemůže vynachválit. Oceňuje výhodnou nadmořskou výšku

Už potřetí rychlostní kanoista Martin Fuksa nabírá sílu před sezonou v kolumbijském Guatapé. Závodník Dukly Praha se do jihoamerického střediska vydal po dvojnásobné dobré zkušenosti společně s bratrem Petrem, trenérem a otcem v jedné osobě a kanoistickými kolegy z Nymburka.

Pětitýdenní soustředění probíhá na přehradním jezeře Guatapé. „Tohle místo jsem našel v době covidu na Instagramu. Poprvé jsme tu byli jen dva týdny, ale zalíbilo se nám to tak, že tu jsme už potřetí,“ říkal v nahrávce pro média mnohonásobný medailista ze světových soutěží.

Oproti evropským podmínkám oceňuje teplo a nadmořskou výšku. „Zimní přípravu jsem zažil v Chorvatsku, Itálii, Portugalsku, Turecku a byl jsem i v Kalifornii. Ale Kolumbie je pro nás nejlepší. Hlavně pobyt ve výšce je detail, který mi může pomoci ke zlepšení. Počítám, že sem budeme jezdit i dál.“

Příprava vypadá stejně jako minulých letech. Jediná změna bylo víc kilometrů na běžkách, k čemuž přispěla i účast na lednovém maratonu La Diagonela na 48 kilometrů ve Švýcarsku, který zvládl za dvě a půl hodiny.

„V minulosti jsem někdy pádloval už v lednu, ale vrchol sezony máme až v srpnu, takže nebylo kam moc pospíchat. Hlavní bude zůstat zdravý a všechno odtrénovat. Na závodech se pak uvidí, ale to je ještě daleko.“

TEXT: ASC Dukla/lan

FOTO: ASC Dukla

Pokračujte ve čtení