Skvělá Beranová! Ve sprintu volnou technikou se probojovala až do finále, v Tallinnu skončila šestá

Tereza Beranová statečně držela prapor českého běžeckého lyžování při další zastávce Světového poháru v estonském Tallinnu. Ve sprintu volnou technikou obsadila na specifickém okruhu měřícím pouhých 688 metrů (závodníci jej absolvovali dvakrát) vynikající 6. místo.

Členka armádního klubu Dukla sice tak tak zvládla kvalifikaci (28.), ve vyřazovacích bojích si ale vedla náramně. I v taktickém pojetí. V závěrečném stoupání se vždy posunula z poslední pozice na přední příčky. Ve čtvrtfinále z toho byl přímý postup, v semifinále třetí místo a senzační čas, jež jí stačil k účasti ve finále! V něm už Beranové docházely síly, a přestože bojovala jako lvice, skončila šestá. ,,Právě vytrvalost mě momentálně dělí od pódia,“ uvedla čtyřiadvacetiletá běžkyně na svazových stránkách. Umístěním vyrovnala své maximum v seriálu SP.

Blízko úspěchu byla také Kateřina Janatová. V nabité čtvrtfinálové jízdě se nezalekla velkých jmen a cílem projela jako třetí. Dosažený čas byl naprosto stejný jako v podání Norky Mathilde Myhrvoldové, v jejíž prospěch nakonec rozhodlo lepší umístění v kvalifikaci.

Do čtvrtfinále naopak poměrně překvapivě neprošel ani jeden z mužů. Ondřej Černý obsadil v kvalifikaci 33. příčku, mezi nejlepší třicítku nepronikl ani finalista z nedávného mistrovství světa Michal Novák (38.).

Závody znovu opanovali norští závodníci – Johannes Hoesflot Klaebo a Kristine Stavas Skistadová.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová

Pokračujte ve čtení