Kanoista Heger je mistrem Evropy do 23 let, Tereza Kneblová získala stříbro. Její sestra Klára slaví zlato mezi juniorkami

V medailové žně se proměnila soutěž kanoistů na mistrovství Evropy ve vodním slalomu na kanále v Českých Budějovicích. Titul šampiona vybojoval Vojtěch Heger, Tereza Kneblová získala stříbro. Mezi juniorkami kralovala její sestra Klára. Před domácím publikem se závodníkům armádního klubu Dukla zkrátka náramně dařilo.

Pro Hegera se v kategorii do 23 let jednalo už o druhý triumf v kariéře. V cíli neskrýval obrovskou radost i proto, že potvrdil roli jednoho z favoritů. ,,Vůbec jsem si to nepřipouštěl. Od rána jsem se cítil dobře. Jízda mi sedla. Takže super,“ povídal v audio nahrávce. Přesto se musel o zlato strachovat. ,,Kluci předváděli fakt skvělé výkony. Ale naštěstí jim to na mě nestačilo,“ usmíval se.

Mezi dívkami brala krásné 2. místo Tereza Kneblová. Lepší byla pouze reprezentační kolegyně Gabriela Satková. ,,Jsem ráda, že to takhle vyšlo. Poslala jsem tam konečně pořádnou jízdu,“ těšilo ji. Její sestra Klára krásný den vyšperkovala zlatem mezi juniorkami. ,,Tenhle výkon mi vynahradil všechny bolesti, které v tomto roce byly. Věděla jsem, že ségra už medaili má, tak jsem si ji přála taky. A vyšlo to,“ poznamenala ve svazové zprávě.

TEXT: ASC Dukla/pk

FOTO: Kanoe.cz

Pokračujte ve čtení