Kajakář Krejčí bere při Světovém poháru v Troji bronz, Beková desátá

Kajakář Jakub Krejčí se při Světovém poháru v Troji blýskl 3. místem. Vítězství slavil Ital Giovanni De Gennaro, na něhož vodní slalomář armádního klubu Dukla ztratil 2,28 vteřiny.

Dvaadvacetiletý Krejčí se do finále propádloval coby jediný český zástupce. V jednokolové kvalifikaci skončil devátý i přes dvouvteřinovou penalizaci za nepatrný dotek v brance číslo 6. V souboji o medaile si pak svěřenec Jana Vondry vedl náramně. Náročnou trať zahrnující 24 bran zajel čistě, přestože hodně riskoval. Odměnou byly první stupně vítězů v kariéře.

,,Na Itala jsem ztrácel přes dvě vteřiny, proto jsem přestával věřit, že by to mohlo vyjít. Ale nakonec to dopadlo. Čekání, než dojede do cíle poslední možný konkurent na medaili, bylo nekonečné. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Je to skvělé,“ pochvaloval si parádní úspěch před domácím publikem Krejčí.

Dařilo se i jednadvacetileté Kateřině Bekové. I ona brala v kvalifikaci devátou příčku a zajistila si tak premiérovou účast ve finále v rámci SP. Na trati bojovala, čistou jízdu ale nezopakovala. Chybovala na protivodných brankách číslo 17 a 22, z čehož vzešlo výrazné časové manko a konečné 10. místo.

,,Co se týče nervozity, tak to bylo úplně něco jiného než při nominačních závodech. Nepředvedla jsem, co jsem asi úplně chtěla, ale i tak si myslím, že to nebyla špatná jízda,“ konstatovala při hodnocení v rozhovoru pro Českou televizi. Nepovedla se jí především druhá polovina tratě, k čemuž podala následující vysvětlení. ,,Vypadla jsem trochu ze soustředění. Chtěla jsem to tlačit, věděla jsem, že holky jsou sakra dobré a hlavně rychlé. No a ťukla jsem si.“

Z prvenství se radovala Emma Vuittonová z Francie.

TEXT: ASC Dukla/Pavel Král

FOTO: CPA

Pokračujte ve čtení